Ogłoszenia duszpasterskie I Niedzieli Adwentu  (01 grudnia  2019 r.)

1. Sprzątanie kościoła: Anna Zając, Anna Posłowska, Małgorzata Golmento, Małgorzata Ziętek, z ofiarą dołączyły Teresa Bobrzka, Maria Bobrska.
  2. Comiesięczna zbiórka na remont kościoła: Bóg zapłać za złożone ofiary.
  3. Trwają prace związane z położeniem posadzki w naszym kościele. Po lewej stronie kościoła na schodach położone są stopnie z granitu, który będzie na całości oraz jest wyklejona podmurówka z kamienia, który będzie na całości kościoła. Wczoraj rozmawiałem w sprawie odnowienia prezbiterium. Czekam jeszcze na specjalistę od malowideł.
  4. Dziś po Mszy św. o godz. 08.00 spotkanie z Różami Różańcowymi a po godz. 11.00 spotkanie z dziećmi pierwszokomunijnymi i ich rodzicami.
  5. Rozpoczyna się okres adwentu. Msze św. w następującym porządku: poniedziałek, środa, piątek o godz. 18.00; we wtorek, czwartek, sobotę o godz. 06.30. Będą wieczorne i poranne roraty. Po porannych roratach będziemy śpiewać godzinki do Matki Bożej Dzieci zapraszam po książeczki uczestnictwa w roratach, zarówno porannych jak i wieczornych. Przez cały czas adwentu, będzie wystawiona puszka na adwentową ofiarę dla fundacji Małych Stópek, która zajmuje się dziećmi uratowanym z aborcji. Będzie także adwentowa walizka dobroci do której możemy składać produkty żywnościowe. Będą one rozdzielone dla osób potrzebujących. Tak jak w ubiegłym roku dzieci po porannych roratach otrzymają słodką bułkę a autokar zabierze je z pod kościoła do szkoły. Pozostałych uczestników rorat po godzinkach zapraszam na kawę na plebanię. Proszę by w pierwszym tygodniu dziećmi i rozdaniem bułek oraz przygotowaniem kawy zajęły się we: wtorek Róża Najświętszej Maryj Panny Różańcowej; w czwartek Róża św. Ojca Pio.
  6. W czasie rorat będzie losowanie osoby, która zabierze do swego domu figurkę Pana Jezusa. Dzieci przygotowują serduszka ze swoim imieniem i wrzucają do koszyczka ustawionego przy wieńcu adwentowym.
  7. W środę po Mszy św. spotkanie z ministrantami.
  8. W piątek po Mszy świętej wieczornej spotkanie Ogniska Misyjnego oraz dziecięcej Róży Różańcowej.
  9. Od piątku rozpoczynamy adwentowe rekolekcje. Msze w piątek 06.30 oraz o 18.00; w sobotę spowiedź od 07.30 do 09.00 oraz od 15.30 do 19.00. Msze o 08.00 ; 16.00 oraz o 18.00. Chorych odwiedzimy w sobotę od 10.00 poczynając od Leśniówki. Proszę zgłaszać chorych do zakrystii.
  10. W przyszła niedzielę dzieci pierwszokomunijne na Mszy św. o godz. 11.00 otrzymaja od swoich rodziców medaliki.
  11. Są już do nabycia świece Caritas. Dochód przeznaczony na pomoc potrzebującym Mała świeca minimum 5 zł, duża 12 zł.
  12. Ogłoszenie Stowarzyszenia „Posłowice”
  13. Kalendarz liturgiczny: W najbliższą niedzielę przypada uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP.
  14. Prasa katolicka „Niedziela” do odebrania w zakrystii.
  15. Program rekolekcji:

REKOLEKCJE ADWENTOWE: „Postępujmy w nadziei”

Prowadzi: ks. Michał Olejarczyk

Piątek:

Godz. 06.30 Msza św. z nauką dla wszystkich

Godz. 18.00 Msza św. z nauką dla wszystkich

Po Mszy św. spotkanie z młodzieżą

Sobota:

Spowiedź: 07.30 do 09.00

08.00 Msza św. z nauką dla wszystkich

16.00 Msza św. z nauką dla dzieci

18.00 Msza św. z nauką dla wszystkich