Ogłoszenia duszpasterskie Chrztu Pańskiego (08 stycznia 2023 r.)

1. Sprzątanie kościoła: Barbara Broniś, Zofia Snochowska, Krystyna Białek, Anna Bal, Tomasz Malicki. Z ofiarą dołączyły Eleonora Karyś, Zofia Wsuł, Danuta Piotrowska.
  3. Zapowiedzi przedślubne:
  4. Dziś obchodzimy uroczystość chrztu Pańskiego. Tą uroczystością kończymy okres Bożego Narodzenia.
  5. W moim sprawozdaniu za rok 2023 pominąłem jedną wspólnotę. W naszej wspólnocie działają „Rycerze Kolumba”, którym przewodniczy Tadeusz Lutwin.
  6. Dziękuję wszystkim, którzy uczestniczyli w radości mojej rodziny z racji 60 rocznicy ślubu moich rodziców. Dziękuję za modlitwę.
  7. W naszej wspólnocie dzień seminaryjny. Modlimy się za profesorów i kleryków naszego seminarium oraz prosimy o nowe powołania do kapłaństwa. Dziękuję diakonowi Grzegorzowi Petrusowi z obecność i modlitwę.
  8. Wszystkim dzieciom, które wzięły udział w konkursie „Bombka dla Bożej Dzieciny” serdecznie dziękuję za udział i gratuluję nagród, które otrzymały. Stowarzyszeniu „Posłowice” dziękuję za ufundowanie nagród oraz za pomoc w organizacji konkursu. Bóg zapłać!
  9. Od poniedziałku rozpoczynam kolędę po rodzinach według zapisu na liście kolędowej. Rozpoczyna od Nastola, następnie Modrzewie i Górka:

Poniedziałek: od Wróbel Władysława i Marianny do Drożdż Artura i Anny;

Wtorek: od Kubickich Izabeli i Michała do Piotrowskiej Danuty;

Środa: od Żarnowieccy Tadeusz i Krystyna do Szyszka Barbara;

Czwartek: od Łukawskich Michała i Anny do Posłowskich Pawła i Magdaleny;

Piątek: od Malczewskich Maksymiliana i Ilony do zawadzkich Adama i Eweliny;

Sobota: od Durlik Michała i Magdaleny do Klimczak Mateusza i Katarzyny.

W przyszły poniedziałek: Od Głogowski Grzegorz i Justyna do Orkisz Dariusz i Anita

Wtorek: od Zawadzka Celina do Augustowski Ja i Halina.

W środę rozpoczną się już Msze kolędowe o godz. 19.00. W przyszłym tygodniu podam jak będą sprawowane.

Kolęda w ciągu tygodnia od godz. 16.00. w sobotę od 09.00. Oczywiście jestem otwarty na posiłki, czyli obiad i kolację. Msze św. w czasie kolędy o godz. 07.00.

Można jeszcze zapisać się na Msze kolędowe. Lista na stoliku przy konfesjonale.

1. Kalendarz Kościoła:
  2. Solenizantom bieżącego tygodnia składamy serdeczne życzenia błogosławieństwa Bożego.