Ogłoszenia duszpasterskie XXVIII Niedzieli Zwykłej (14 października 2018 r.)

1. Sprzątanie kościoła: Soja Halina, Soja Marian, Błaszczyk Zofia, Błaszczyk Barbara, Błaszczyk Krzysztof.
  2. Praca: Ryszard Wołowiec, Mirosław Wiącek, Sebastian Piłat. Pielęgnacja krzewów: Grzegorz Bobrski. Dziękuję osobie, która chce pozostać anonimowa, za podarowanie dywanu do Ogrójca. Bóg zapłać.
  3. Termomodernizacja: od 17 października rozpoczną się prace związane z zakładaniem ogrzewania (pompy ciepła). Zgodnie z harmonogramem ustalonym przez wykonawcę do 10 listopada ogrzewanie winno być uruchomione. Z rozmów, które przeprowadziłem i zapewnień, które uzyskałem parafia dotacje ma otrzymać. ze względu, że zmieniły się koszty – wzrost a suma pozostała taka sama nie zrobimy wszystkich rzeczy. Za dotacje zostanie zrobione: pompy ciepła, ogrzewanie podłogowe w starej części, wymiana okien, ocieplenie dachu i założenie paneli do produkcji prądu.
  4. Ministerstwo Spraw Wewnętrznych uruchomiło program na dofinansowanie prac w starych obiektach sakralnych. jeśli nam się uda, to może dostaniemy dotacje na remont ołtarza i polichromii w starym prezbiterium oraz jeśli wpiszemy kościół do rejestru zabytków może uda się dostać pieniądze na elewacje zewnętrzna starej części. Wszystko może, bo nie wiem jeszcze jakimi środkami ministerstwo dysponuje i jak będzie kwalifikowało środki na zabytki. Jeśli będzie coś więcej wiadomo to podam w ogłoszeniach.
  5. Dziś Dzień Papieski. Modlimy się za Dzieło Nowego Tysiąclecia oraz zdolną młodzież. W tym dniu wspieramy finansowo Dzieło Nowego Tysiąclecia składając dodatkowa ofiarę na tacę.
  6. We wtorek spotkanie kandydatów do bierzmowania – grupa św. Izydora, a w czwartek grupa św. Faustyny.
  7. W piątek Msza św. z modlitwą o uzdrowienie. O godz. 18.30 różaniec a po nim o 19.00 Msza św. z uwielbieniem.
  8. W sobotę wyjazd starszych ministrantów do Krakowa.
  9. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o 16.00 spotkanie Kręgu Biblijnego.
  10. Z gazetnika możemy zabrać kartki na wypominki. Kartki składamy w zakrystii.
  11. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu wspominamy: w poniedziałek św. Teresy od Jezusa; we wtorek św. Jadwigę Śląską; w środę św. Ignacego Antiocheńskiego; w czwartek św. Łukasza Ewangelistę; w sobotę św. Jana Kantego.
  12. Prasa katolicka „Niedziela” oraz „Miłujcie się” do odebrania w zakrystii.