Ogłoszenia duszpasterskie XXVIII Niedzieli Zwykłej (15 październik 2023 r.)

1. Sprzątanie kościoła: Lutwin Ewa, Łukawska Anna, Zarzycka Anna, Śrębowata Mariola. Z ofiarą dołączyła Cecylia Borek.
  2. Praca: Bogdan Sarnecki.
  3. Koszt pracy położenia kostki przy budynku gospodarczym wraz z przejazdem: 11 tys. 800 zł.
  4. Dziękuję za ofiarę od czcicieli Matki Bożej Fatimskiej w wysokości 970 zł.
  5. Dziś radni przejdą za zbiórką na prace przy kościele. Zbiórka na Leśniówce będzie w poniedziałek.
  6. W piątek o godz. 19.00 Msza św. z modlitwą o uzdrowienie i uwolnienie
  7. Można już zamawiać wypominki na przyszły rok. Formularz przy gazetniku.
  8. W przyszłą sobotę w parafii św. Jadwigi spotkanie modlitewne Rycerzy Kolumba. Początek godz. 10.00.
  9. W przyszłą niedzielę będziemy zbierać ofiarę na Dzieło Nowego Tysiąclecia. U nas nie ma puszek więc proszę o złożenie tej ofiary na tacę, którą później odliczę od tacy niedzielnej.
  10. Ukazał się kolejny numer naszej gazetki, którą wydaje Stowarzyszenie „Posłowice”. Dziś członkowie Stowarzyszenia rozniosą gazetkę do domów.
  11. W poniedziałek odbyło się spotkanie Stowarzyszenia „Posłowice”, na którym wybrano nowy zarząd. Dziękuje Grzegorzowi Głogowskiemu za dobrą współpracę. Nowym prezesem została Katarzyna Klimczak, której życzymy owocnej pracy.
  12. Przypomnienie: bardzo proszę tych, którzy zamieszkują naszą parafię o zgłoszenie się do kancelarii parafialnej, aby zapisać siebie i swoją rodzinę do wspólnoty parafialnej. Przypominam, że przynależność do parafii wynika z zamieszkania a nie z zameldowania – zgłaszają się osoby po zaświadczenia, bo są tu zameldowani a mieszkają zupełnie gdzie indziej. Przynależność do parafii wynika z zamieszkania, jeżeli wynosi ono dłużej niż miesiąc i osoba lub rodzina zamierza dłużej mieszkać na terenie parafii.
  13. Kalendarz liturgiczny: poniedziałek – wspomnienie św. Jadwigi; wtorek – wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego; środa – święto Łukasza Ewangelisty piątek – wspomnienie św. Jana Kantego.
  14. Solenizantom tego tygodnia życzymy wszelkich łask oraz Bożego błogosławieństwa.
  15. Prasa katolicka „Niedziela” do odebrania w zakrystii.