Ogłoszenia duszpasterskie V Niedzieli Wielkanocy (07 maja 2023 r.)

1. Sprzątanie kościoła: Magdalena Durlik, Ewa Cicha, Marzena Wojewódzka, Mariola Sobota. Z ofiara dołączyły Janina Cicha, Helena Lutwin, Maria Sałaj, Maria Papież, Halina Domagała, Krystyna Kosmala, Krystyna Kopeć. Trawę skosili: Michał Durlik, Dominik Sobota.
  2. Praca: Paweł Miodek – mycie kostki na plebani.
  3. Dziękuję za ofiary na kościół – zbiórka marzec-kwiecień: Bóg zapłać za ofiary na prace przy kościele i w kościele.
  4. Trwają prace przy balkonie na plebanii. W tym tygodniu zostaną ukończone.
  5. W środę przypada nasz odpust parafialny. Msze św. o godz. 07.00 oraz o 18.00. Asystę liturgiczna przygotowuje Modrzewie. W tym dniu na głównej Mszy odpustowej o godz. 18.00 będziemy gościć ks. bpa Mariana Florczyka. Kazanie odpustowe wygłosi ks. dr Adam Wilczyński. Nowenna do Matki bożej Nieustającej Pomocy o godz. 17.45.
  6. W piątek Godzina Miłosierdzia o godz. 20.00 połączona z Nabożeństwem Majowym.
  7. W sobotę Nabożeństwo Fatimskie. O godz. 19.30 różaniec a po Mszy św. procesja fatimska.
  8. W niedzielę o godz. 12.00 Msza św. dla rodzin z dziećmi.
  9. Można zamawiać Mszę św. na Dzień Matki przypadający 26 maja.
  10. Na Dzień Dziecka przypadający 1 czerwca można zamawiać Msze za dzieci z prośbą o błogosławieństwo dla nich.
  11. W dniu 3 maja br. odbył się raj rowerowy dla ministrantów, Ogińska Misyjnego oraz Róży Różańcowej Dziecięcej. Byliśmy nie tylko na rowerach, ale były kręgle i przepyszna pizza. Dziękuje Stowarzyszeniu „Posłowice” współorganizacje rajdu oraz za sfinansowanie pobytu na kręglach i za pizzę. Bóg zapłać!
  12. Nieszczęśliwy wypadek – okno.
  13. Kalendarz liturgiczny: poniedziałek – uroczystość św. Stanisława Bpa i męczennika; wtorek – NMP Matki Łaski Bożej – patronki Kielc.
  14. Solenizantom tego tygodnia życzymy wszelkich łask oraz błogosławieństwa Bożego.
  15. Prasa katolicka „Niedziela” do odebrania w zakrystii.