Ogłoszenia duszpasterskie I Niedzieli Adwentu (27 listopada 2022 r.)

Ogłoszenia duszpasterskie I Niedzieli Adwentu (27 listopada 2022 r.)

Ogłoszenia duszpasterskie I Niedzieli Adwentu (27 listopada 2022 r.)

 1. Sprzątanie kościoła: Halina Augustowska, Aneta Piłat, Dominika Piłat, Paulina Posłowska, Urszula Łoboda, Robert Posłowski, Adrian Łoboda. Z ofiarą dołączyły Anna Kasperek, Katarzyna Szawara.
 2. Praca:
 3. Zapowiedzi przedślubne:
 4. Dziś w naszej wspólnocie gości ks. ks. bp Marian Florczyk. Jego obecność związana jest z 5 rocznicą rozbudowy naszej świątyni. Pięć lat temu w ostatnią niedzielę listopada odprawiliśmy pierwszą Mszę św. w rozbudowanym kościele. Bogu niech będą dzięki za dar rozbudowanej świątyni.
 5. Dziękuję za wsparcie młodzieży, która będzie uczestniczyła w Światowych Dniach Młodzieży w Lizbonie. Zostało złożone: 320 zł. Bóg zapłać.
 6. Dziękuję serdecznie za złożoną ofiarę z racji wypominek. Bóg zapłać!
 7. Od tej niedzieli rozpoczynamy czas adwentu. Jest to moment przygotowania do Bożego Narodzenia. Roraty w ciągu tygodnia: poniedziałek, środa, piątek – 18.00 oraz wtorek, czwartek, sobota – 06.30.
 8. W piątek pierwszy piątek miesiąca. Msze św. o godz. 6.30 oraz o 18.00. Spowiedź od godz. 17.30.
 9. W sobotę po Mszy św. spotkanie Apostolatu Maryjnego.
 10. W niedzielę po Mszy św. o godz. 8.00 spotkanie Róż Różańcowych.
 11. Każdego roku w czasie adwentu organizujemy „Walizkę dobroci” dla potrzebujących. W tym roku chciałbym byśmy złożyli ofiarę pieniężną do puszki, którą przeznaczymy na zakup agregatu prądotwórczego do parafii na Ukrainie. Rozmawiałem już na ten temat z dyrektorem „Caritasu”, który pomoże nam przekazać agregat parafii, z którą „Caritas” jest w kontakcie.
 12. Jak co roku parafia wraz ze Stowarzyszeniem „Posłowice” organizuje konkurs pt. „Bombka dla Bożej dzieciny”. W przyszłą niedzielę po każdej Mszy będzie można zabrać formularz zgłoszeniowy, który wraz z bombką należy oddać do 18 grudnia. Konkurs jest skierowany do młodszych dzieci oraz do uczniów szkoły podstawowej.
 13. Z racji św. Mikołaja w przyszłą niedzielę zapraszam dzieci
 14. W przyszłą niedzielę radni z rady parafialnej przejdą z opłatkami na wigilijny stół. Ofiara z tej racji złożona będzie na spłatę długu za wykonane prace w naszej parafii. Mamy jeszcze dług w wysokości 20 tysięcy zł.
 15. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 12.00 spotkanie z dziećmi pierwszokomunijnymi i ich rodzicami. Dzieci maja uczestniczyć 10 razy w roratach, w tym dwa razy w porannych.
 16. Można już nabywać świece „Caritas”. Cel tej akcji jest niezmienny – wsparcie dzieci z rodzin ubogich poprzez dożywianie, pomoc w nauce, organizację wypoczynku letniego. Cena za świecę: mała 8 zł; duża 18 zł.
 17. W dniach 09-11 grudnia br. odbędą się w naszej parafii rekolekcje adwentowe. Rekolekcje poprowadzi ks. prof. Roman Kuligowski – wykładowca teologii moralnej w naszym seminarium duchownym.
 18. Kalendarz Kościoła: środa – św. Andrzeja Apostoła; sobota – wspomnienie św. Franciszka Ksawerego.
 19. Solenizantom bieżącego tygodnia składamy serdeczne życzenia błogosławieństwa Bożego.
 20. Prasa katolicka – „Niedziela” do odebrania w zakrystii.