Ogłoszenia duszpasterskie Niedzieli Chrystusa Króla Wszechświata (20 listopada 2022 r.)

1. Sprzątanie kościoła: Zofia Sobieraj, Anna Lis, Anna Karyś, Kazimiera Szewczyk. Następną kolejkę sprzątającą proszę o przygotowanie wieńca adwentowego.
  3. Zapowiedzi przedślubne:
  4. Dziś możemy wspomóc młodzież, która pragnie jechać na Światowe Dni Młodzieży do Lizbony składając na tacę wsparcie finansowe.
  5. W pierwszą niedzielę adwentu 27 listopada w naszej parafii będzie gościł ks. bp Marian Florczyk. Obecność ks. bpa związana jest z 5 rocznicą rozbudowy naszej świątyni. Pięć lat temu w ostatnią niedzielę listopada odprawiliśmy pierwszą Mszę św. w rozbudowanym kościele. Z tej okazji serdecznie zapraszam 27 listopada na Mszę św. o godz. 12.00, której będzie przewodniczył ks. bp Marian.
  6. Od przyszłej niedzieli rozpoczynamy nowy rok liturgiczny. Czas adwentu to moment przygotowania do bożego Narodzenia.
  7. Od przyszłej niedzieli będzie można nabywać świece „Caritas”. Cel tej akcji jest niezmienny – wsparcie dzieci z rodzin ubogich poprzez dożywianie, pomoc w nauce, organizację wypoczynku letniego. Cena za świecę: mała 8 zł; duża 18 zł.
  8. Kalendarz Kościoła: poniedziałek – wspomnienie Ofiarowanie NMP; wtorek – wspomnienie św. Cecylii; czwartek – wspomnienie świętych męczenników Andrzeja Dung-Lac i towarzyszy.
  9. Solenizantom bieżącego tygodnia składamy serdeczne życzenia błogosławieństwa Bożego.