Ogłoszenia duszpasterskie XXIV Niedzieli Zwykłej (11 września 2022 r.)

 1. Sprzątanie kościoła: Magdalena Durlik, Ewa Cicha, Marzena Wojewódzka, Mariola Sobota. Z ofiara dołączyły się: Maria Cieśla, Danuta Chudzicka, Helena Lutwin, Janina Cicha, Maria Papież, Krystyna Kosmala, Krystyna Kopeć.
 2. Praca:
 3. Zapowiedzi przedślubne:
 4. Dziękuję wszystkim pielgrzymom naszej parafii, którzy z 4 na 5 września br. podjęli czuwanie na Jasnej Górze. Bóg zapłać!
 5. Dzieci zapraszam do zakrystii po książeczki uczestnictwa we Mszy św.
 6. We wtorek Nabożeństwo Fatimskie. Różaniec o 19.30 a potem Msza św. o 20.00 z procesją fatimska wokół kościoła. Kolejkę sprzątającą proszę o przygotowanie figury Matki Bożej Fatimskiej.
 7. W środę po Mszy św. spotkanie z kandydatami do bierzmowania.
 8. W piątek Msza św. z modlitwą o uzdrowienie i uwolnienie o godz. 19.00.
 9. Na sobotę zapraszam rodziców kandydatów do bierzmowania do pracy. Niestety nie udało się w minioną sobotę ze względu na deszcz. Początek pracy od godz. 9.00.
 10. W niedzielę po Mszy św. o godz. 10.00 spotkanie z dziećmi, które w tym roku katechetycznym będą przystępować do pierwszej komunii świętej. Na spotkanie zapraszam także rodziców.
 11. Na niedzielę na godz. 16.00 zapraszam dzieci z Ogniska Misyjnego, ministrantów oraz dzieci z dziecięcej róży różańcowej na ognisko-grilla na plebanię. Sponsorem grilla jest działające w naszej parafii Stowarzyszenie „Posłowice”. Bardzo dziękuję Stowarzyszeniu za ten dar. Na grilla zapraszamy dzieci, które chciałyby należeć do Ogniska Misyjnego lub do różańca.
 12. Zwracam się do rodziców ministrantów, aby przypilnowali dyżury służby ołtarza. Ministranci są podzieleni na grupy i każda z grup ma dyżur na poszczególnych mszach św. nie może być tak, że każdy przychodzi sobie jak chce a ksiądz pozostaje sam na msz. Ministranci są mi dużą pomocą, dlatego proszę o przestrzeganie godzin dyżurów. Jeśli, któryś nie może przyjść na wyznaczony dyżur ma obowiązek znaleźć sobie zastępstwo na zasadzie zamiany z kolegą.
 13. Przypominam, że zgodnie z postanowieniami Episkopatu Polski wypisanie się z lekcji religii jest równoznaczne z zaparciem się wiary. Taka osoba nie może być (jeśli jest po bierzmowaniu) świadkiem do chrztu czy też świadkiem do bierzmowania. Ponadto osoby wypisane z lekcji religii nie mogą uczestniczyć w przygotowaniu do przyjęcia sakramentów pierwszej komunii czy bierzmowania.
 14. Kalendarz liturgiczny: wtorek – wspomnienie św. Jana Chryzostoma; środa – święto Podwyższenia Krzyża Świętego; czwartek – wspomnienie NMP Bolesnej; piątek – wspomnienie świętych męczenników Korneliusza i Cypriana.
 15. Solenizantom bieżącego tygodnia składamy serdeczne życzenia błogosławieństwa Bożego.
 16. Prasa katolicka – „Niedziela” do odebrania w zakrystii.