Ogłoszenia duszpasterskie Niedzieli Palmowej (10 kwietnia 2022 r.)

1. Sprzątanie kościoła: Joanna Stępień, Ewa Posłowska, Magdalena Gmyrek, Anna Biernacka, Monika Socha, Małgorzata Rożkiewicz, Edyta Socha. Z ofiarą dołączyły Marianna Posłowska, Marianna Socha, Halina Piłat, Barbara Biernacka, Halina Winiarska.
  3. Zapowiedzi przedślubne: Natalia Lechsztef – panna i Marcin Papież – kawaler zapowiedź trzecia; Sylwia Karyś – panna i Paweł Król – kawaler zapowiedź trzecia; Karolina Pękalska – panna i Piotr Żarnowiecki – kawaler zapowiedź trzecia.
  4. Na plebani trwają prace przy zmianie pokrycia dachu. Ze względu na brak blachy na chwilę zostały przerwane. Rozpoczną się w poniedziałek lub we wtorek
  5. Dziękuję za ofiarę złożoną dla pani Ewy Staniek – 360 zł. Bóg zapłać.
  6. We wtorek zapraszam kolejkę sprzątającą na godz. 19.00 do dekoracji Grobu Pańskiego i Ciemnicy.
  7. W środę po Mszy św. spotkanie z ministrantami.
  8. W czwartek rozpoczynamy Triduum Paschalne. W Wielki Czwartek Msza św. Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00. Po Mszy św. adoracja Pana Jezusa w Ciemnicy. Porządek następujący: 20.00 – 21.00 Leśniówka; 21.00 – 22.00 Modrzewie; 22.00 – 23.00 Górka; 23.00 – 24.00 Na Stole.
  9. Wielki Piątek adoracja od godz. 8.00 do 24.00. Nie będzie nocnej adoracji ze względu na to, że wyznaczone rodziny nie przychodziły. Bałem się o to, czy ktoś nie zrobi szkody w nocy w kościele. O godz. 17.30 Droga Krzyżowa. Po niej Liturgia Wielkiego Piątku. Adoracja krzyża poprzez ucałowanie lub poprzez ukłon. Ofiara składana przy adoracji krzyża przeznaczona na pomoc chrześcijanom w Ziemi Świętej.
  10. W Wielką Sobotę poświęcenie pokarmów o godz. 9.00 oraz 10.00. Sprzątanie kościoła od godz. 11.00 do 14.00. Adoracja przy grobie Pana Jezusa od godz. 14.00 do 19.30. Po adoracji Wigilia Paschalna. Na Wigilię Paschalną przynosimy ze sobą świece.
  11. Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego: o godz. 20.00 Wigilia Paschalna; 6.00 rano rezurekcja – liturgię i asystę przygotowuje Na Stole; pozostałe Msze św. o godz. 10.00 i 12.00.
  12. W poniedziałek wielkanocny porządek Mszy św. świąteczny. W tym dniu ofiarę zbieramy na Katolicki Uniwersytet Lubelski.
  13. Na naszej dzielnicy trwają pracę związane z położeniem instalacji gazowej. Jeśli ktoś chce przyłączyć się do sieci winien sam zgłosić się do gazowni i podpisać umowę. Nie zrobi tego za nas ani parafia, ani Stowarzyszenie „Posłowice”. Zgłoszenia musimy dokonać sami.
  14. Kalendarz liturgiczny:
  15. Solenizantom bieżącego tygodnia składamy serdeczne życzenia błogosławieństwa Bożego.