Ogłoszenia duszpasterskie IV Niedzieli Zwykłej (30 STYCZNIA 2022 r.)

1. Sprzątanie kościoła: Anna Galera, Maria Treter, Elżbieta i Piotr Dudek, Lidia i Paweł Galera. Z ofiarą dołączyły Zofia Galera, Edyta Galera.
  2. Praca: Bogdan Sarnecki.
  3. Z ofiary złożonej w czasie ostatniego Nabożeństwa Fatimskiego zakupiłem kielich mszalny oraz ampułki na wodę i wino do sprawowania Mszy św. Bóg zapłać wszystkim czcicielom Matki Bożej Fatimskiej za złożoną ofiarę na ten dar.
  4. W poniedziałek 31 stycznia po Mszy św. spotkanie z dziećmi pierwszokomunijnymi i ich rodzicami.
  5. W środę święto Ofiarowania Pańskiego – Matki Bożej Gromnicznej. Msze św. o godz. 07.00 i 18.00. Na każdej mszy św. poświęcenie gromnic. Na Mszę św. o godz. 18.00 zapraszam dzieci pierwszokomunijne wraz z rodzicami. Dzieci pierwszy raz świadomie odnowią swoje przyrzeczenia chrzcielne i otrzymają świece komunijne.
  6. W czwartek o godz. 18.00 spotkanie z kandydatami do bierzmowania – grupa bł. Karola Acutisa
  7. W piątek pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź od godz. 17.30. W tym dniu całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu – serdecznie zapraszam do indywidualnej modlitwy. O godz. 17.45 wspólna adoracja – „Godzina Święta”, którą poprowadzi wspólnota Koła Koronkowego.
  8. W sobotę po Mszy św. spotkanie Apostolatu Maryjnego. Na zakończenie poświęcenie chleba św. Agaty, który chroni przed pożarem. Chleb św. Agaty można też zabierać w podróż, aby przypominał rodzinny dom.
  9. W niedzielę po Mszy św. o godz. 08.00 spotkanie Róż Różańcowych.
  10. W niedzielę o godz. 17.00 spotkanie Zespołu Synodalnego na salce św. Izydora.
  11. W dniach 12-19 lutego br. zagości w naszej parafii obraz Cudownego Medalika, który peregrynuje po parafiach, w których działa Apostolat Maryjny. Wspólnota Apostolatu Maryjnego w sposób szczególny będzie przeżywała ten czas i oczywiście zaprasza wszystkich do udziału w tych uroczystościach.
  12. Przy schodach została postawiona ławka. Proszę jej nie przenosić w inne miejsce. Gdyby się zdarzyło, że ktoś źle się poczuje w kościele i potrzebuje świeżego powietrza to tam może sobie usiąść. Proszę tęż nie zastawiać wjazdu na plac kościelny. Chodzi o przejazd dla karetki w przypadku zasłabnięcia kogoś z uczestniczących we Mszy św.
  13. Kalendarz liturgiczny: poniedziałek – wspomnienie św. Jana Bosko; środa – święto Ofiarowania Pańskiego; sobota – wspomnienie św. Agaty.
  14. Solenizantom bieżącego tygodnia składamy serdeczne życzenia błogosławieństwa Bożego.