Ogłoszenia duszpasterskie II Niedzieli po Bożym Narodzeniu (02 STYCZNIA 2022 r.)

1. Sprzątanie kościoła: Anna Jandała, Barbara Winiarska, Paulina Malarczyk, Adam Zawadzki. Z ofiarą dołączyła Maria Cieśla.
  2. Praca: Michał Durlik.
  3. Dziś po Mszy św. o godz. 12.00 jury rozstrzygnie konkurs „Bombka dla Jezusa”. Bombki wykonane przez dzieci możemy podziwiać przy szopce. Są zawieszone na choinkach z przodu. Rozstrzygniecie konkursu odbędzie się w uroczystość Trzech Króli po Mszy św. o godz. 12.00
  4. Wkrótce rozpoczniemy prace w zespole synodalnym, którego główny człon będzie stanowiła Rada Parafialna i Ekonomiczna. Jeśli ktoś chciałby uczestniczyć w pracach zespołu synodalnego to oczywiście zapraszam. W niedługim czasie podam datę pierwszego spotkania.
  5. W sylwestrowy wieczór p. Filip – nasz organista oznajmił mi, że nie chce przedłużenia umowy o pracę i rezygnuje z grania w naszej wspólnocie. Oznajmił mi, że znalazł sobie pracę w większej parafii. Dziękuję p. Filipowi za pracę w naszej wspólnocie i życzymy mu błogosławieństwa Bożego w nowej pracy. Zwróciłem się do dyrektora Studium Organistowskiego o skierowanie do naszej parafii nowego organisty.
  6. W czwartek uroczystość Objawienia Pańskiego – Msze św. jak w niedzielę. Dyżur kantorów i lektorów z V niedzieli. W tym dniu święcimy kadzidło, wodę i kredę.
  7. W piątek przypada pierwszy piątek miesiąca. Msze św. o godz. 07.00 oraz o 18.00. spowiedź od godz. 17.30. W tym dniu wspólnota koła Koronkowego poprowadzi modlitwę zwaną „Godziną świętą”. Modlitwa rozpocznie się o godz. 17.45. Po porannej Mszy św. całodniowe wystawienie Najświętszego Sakramentu.
  8. W sobotę spotkanie Apostolatu Maryjnego.
  9. W niedzielę po Mszy św. o godz. 08.00 spotkanie Róż Różańcowych.
  10. Przyszła niedziela jest uroczystością Chrztu Pańskiego. Ta uroczystość kończy okres Bożego Narodzenia.
  11. W przyszłą niedzielę w naszej parafii będzie Dzień Seminaryjny. Przedstawiciele seminarium będą gościć w naszej wspólnocie parafialnej, głosząc słowo Boże i modląc się z nami. Ofiara składana w tym dniu w całości przeznaczona jest dla seminarium.
  12. W niedzielę 30 stycznia bieżącego roku na mszy św. o godz. 12.00 w naszej parafii będzie gościł ks. bp Jan Piotrowski. Poświęci witraże w nowej części kościoła oraz tablicę upamiętniającą duchowy i materialny wysiłek naszej wspólnoty.
  13. Kalendarz liturgiczny: czwartek – uroczystość Objawienia Pańskiego.
  14. Solenizantom bieżącego tygodnia składamy serdeczne życzenia błogosławieństwa Bożego.