Ogłoszenia związane z obostrzeniami sanitarnymi związane z pandemią.

20 marca 2021 r.

1. Związku z zwiększoną liczbą zarażonych koronawirusem i wytycznymi wydanymi prze Ministra Zdrowia w naszym kościele obowiązują te same obostrzenia dla budynków wielkopowierzchniowych – 1 osoba na 20 metrów kwadratowych powierzchni.
  2. Należy zachować dystans 1,5 metra odległości między osobami.
  3. Służba liturgiczna – lektorzy, kantorzy, ministranci nie są objęci liczbą osób uczestniczących w liturgii.
  4. Osoby starsze lub chore proszę o zostanie w domu i skorzystanie z liturgii transmitowanej online w mediach.
  5. Kościół będzie nagłośniony na zewnątrz, dlatego proszę by nie rezygnować z udziału we Mszy św. – dotyczy to osób zdrowych (dla nich nie ma dyspensy). Można uczestniczyć w liturgii na zewnątrz kościoła. W przypadku deszczowej pogody nie zapominamy o parasolach.
  6. Tym, którzy będą uczestniczyć we Mszy św. na zewnątrz kościoła, komunia św. będzie udzielana w drzwiach kościoła.
  7. Liturgia Triduum Paschalnego będzie sprawowana w całości zgodnie z dekretem księdza biskupa.
  8. Wszystkich proszę o modlitwę w tych dniach.

Ks. proboszcz Jarosław