Ogłoszenia duszpasterskie VI Niedzieli Zwykłej (14 lutego 2021 r.)

1. Sprzątanie kościoła: Bożena Wałdon, Wanda Żarnowiecka, Anna Karyś, Zofia Bakalarz, Maria Bakalarz. Z ofiarą dołączyły: Marta Moszczyńska, Magdalena Gil, Danuta Zawadzka, Anna Bakalarz, Kamila Wilczkowska.
  3. Jednego z mieszkańców naszej parafii dotknęło nieszczęście. Spaleniu uległ dom Zygmunta Dziubka z Leśniówki. Dlatego zwracam się do was o pomoc. Za tydzień do koszyczka będzie można złożyć ofiarę pieniężna jako pomoc dla niego. Okażmy solidarność bliźniemu, którego dotknęło nieszczęście.
  4. W tym tygodniu rozpoczyna się Wielki Post – czas nawracania się, pokuty i postanowień wielkopostnych. Przed rozpoczęciem Wielkiego Postu w naszej parafii przypada Czterdziestogodzinne Nabożeństwo Pokutne. Msze św. będą rano i wieczorem. W poniedziałek po pierwszej Mszy św. będzie całodniowe wystawienie Najświętszego Sakramentu i możliwość indywidualnej adoracji. W tym dniu o godz. 12.00 będzie Godzina Święta jako wynagrodzenie Jezusowi za zaniedbywanie modlitwy i sakramentu pokuty. We wtorek całodniowe Jerycho Różańcowe w intencji wynagradzającej Sercu Pana Jezusa i Matce Bożej za grzechy przeciwko życiu (grafik w gazetniku). W środę popielcową kościół będzie otwarty do wieczornej Mszy w celu indywidualnego nawiedzenia i indywidualnej modlitwy. O godz. 15.00 nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego i nabożeństwo do św. Faustyny wynagradzające za grzechy przeciw Eucharystii. Przez wszystkie dni będzie wystawiony Najświętszy Sakrament.
  5. W imieniu wspólnoty „Wojownicy Maryi” zachęcam rodziny do podjęcia w Wielkim Poście „Wielkiej Pokuty Rodzin”. Udział rozpoczyna się od Środy Popielcowej i kończy ostatnim dniem Wielkiego Postu. Warunki udziału: codziennie dziesiątek różańca, koronka do Bożego Miłosierdzia ora jeden dobry uczynek każdego dnia. Jeśli ktoś chce całą rodziną uczestniczyć w tym modlitewnym akcie pokutnym, to może zabrać ze stoliczka kalendarz dobrych uczynków, który będzie pomocny w podjęciu tego pokutnego aktu.
  6. W piątek 17.30 Droga Krzyżowa.
  7. W niedzielę po Mszy św. o 12.00 Gorzkie Żale.
  8. W najbliższą niedzielę radni przejdą za zbiórką na remont i upiększanie kościoła.
  9. Rok Św. Józefa – każdego 19 miesiąca będziemy odmawiać litanię do św. Józefa za naszych ojców z prośbą o umocnienie w nich ojcostwa.
  10. Kalendarz liturgiczny:
  11. Solenizantom bieżącego tygodnia składamy serdeczne życzenia błogosławieństwa Bożego.

Jerycho Różańcowe w parafii pw. Św. Izydora w Kielcach

Dnia 16 lutego 2021 r.

Godziny modlitwy różańcowej poszczególnych Róż Różańcowych w czasie nabożeństwa czterdziestogodzinnego przed Wielkim Postem:

08.00 – 09.00 Róża Matki Bożej Łaskawej Kieleckiej

09.00 – 10.00 Róża Najświętszej Panny Różańcowej