Ogłoszenia duszpasterskie XXXI Niedzieli (01 listopada 2020 r.)

1. Sprzątanie kościoła: Patrycja Socha, Zofia Socha, Dorota Musiał, Zofia Miśkiewicz, Grzegorz Głogowski.
  3. Zbiórka na remont kościoła: Bóg zapłać za ofiary złożone w miesiącu październiku na remont kościoła i spłatę długu.
  4. W poniedziałek wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych. Msze św. o godz. 8.00 i 18.00. Msza wieczorna połączona z różańcem za zmarłych wspominanych w wypominkach jednorazowych. Stolica Apostolska udzieliła możliwość uzyskania odpustu zupełnego przez cały miesiąc listopad. Nawiedzając z modlitwą kościół lub kaplicę w uroczystość Wszystkich Świętych oraz w Dniu Zadusznym, możemy pod zwykłymi warunkami uzyskać odpust zupełny, czyli całkowite darowanie kar dla dusz w czyśćcu cierpiących. Ponadto wypełniając określone warunki, przez cały listopad możemy uzyskać odpust zupełny poprzez pobożne (czyli modlitewne) nawiedzenie cmentarza. Warunki uzyskania odpustu zupełnego: wzbudzić intencję jego otrzymania; być w stanie łaski uświęcającej; wyzbyć się przywiązania do jakiegokolwiek grzechu; przyjąć w tym dniu Komunię Świętą; odnowić naszą jedność ze wspólnotą Kościoła poprzez odmówienie: “Ojcze nasz”, “Wierzę w Boga” oraz modlitwy w intencjach bliskich Ojcu Świętemu. Odpust zupełny możemy uzyskać raz dziennie.
  5. Inicjatywa „Różaniec do granic nieba”.
  6. W najbliższy piątek przypada pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź od godz. 17.30.
  7. W sobotę po Mszy św. spotkanie Apostolatu Maryjnego.
  8. W niedzielę po Mszy św. o godz. 8.00 spotkanie Róż Różańcowych.
  9. Kalendarz liturgiczny: w poniedziałek wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych; w środę wspomnienie św. Karola Boromeusza.
  10. Przypominam, że miasto Kielce jest w czerwonej strefie. Obowiązuje bezwzględny nakaz zakrywania ust i nosa. Jeśli ktoś nie może nosić maseczki, proszę nosić przyłbicę. Jeśli ktoś ma zaświadczenie od lekarza o nie możności noszenia maseczki proszę nosić je przy sobie. Apeluję o zakrywanie ust i nosa – nie prowokujmy jak również nie przykładajmy się do tego, że kościół z powodu nie przestrzegania rygorów sanitarnych zostanie zamknięty. Liczba uczestników w naszym kościele na jednej Mszy św. to 50 osób. Pozostali mogą uczestniczyć na zewnątrz z zachowaniem dystansu.
  11. Solenizantom bieżącego tygodnia składamy serdeczne życzenia błogosławieństwa Bożego.
  12. Prasa katolicka – „Niedziela” oraz „Miłujcie się” do odebrania w zakrystii.