Ogłoszenia duszpasterskie XIII Niedzieli (5 lipca 2020 r.)

1. Sprzątanie kościoła: Łysak Bożena, Lutwin Ewa, Łukawska Anna, Zarzycka Anna, z ofiarą dołączyły Stępniewska Kinga, Lutwin Aneta. Koszenie trawy: Łysak Robert, Lutwin Ryszard.
  3. Zostaliśmy podłączeni do sieci energetycznej. Fotowoltaika produkuje już prąd, który magazynuje PGE.
  4. W ubiegłą niedzielę mieliśmy spotkanie Rady Parafialnej i Ekonomicznej. Po dyskusji podjęliśmy decyzję, że powoli parafia będzie spłacała dług, natomiast zostanie jeszcze w tym roku wykonana opaska procesyjna wokół kościoła z kostki brukowej oraz obłożona podmurówka kościoła.
  5. We wtorek zakończyły się prace przy ołtarzu. Ołtarz został wykonany w 1904 roku. Ma 116 lat. Uroczyste poświęcenie odnowionego ołtarza i nowych organów odbędzie się 15 sierpnia br. Poświęcenia dokona ks. arcybiskup Henryk Jagodziński – nuncjusz apostolski w Ghanie.
  6. Odnowione kustodium do przechowywania Najświętszego Sakramentu. Pyksis do przechowywania Najświętszego Sakramentu dla chorych.
  7. W poniedziałek uroczystość św. Piotra i Pawła. Msze o godz. 07.00 i 18.00. Ofiara złożona Mszy św. przeznaczona na Stolicę Apostolską.
  8. W piątek pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź od godz. 17.30. Msze św. o 07.00 i 18.00.
  9. W sobotę po Mszy św. o godz. 07.00 spotkanie Apostolatu Maryjnego.
  10. W niedzielę po Mszy św. o godz. 08.00 spotkanie Róż Różańcowych.
  11. Kalendarz liturgiczny: 29 czerwca uroczystość św. Piotra i Pawła.
  12. Od lipca w tygodniu porządek Mszy św. jak wciągu roku.
  13. Od poniedziałku do niedzieli włącznie rozpoczynam urlop. Będzie mnie zastępował ks. Jakub Janicki – neoprezbiter. Wszystkie sprawy proszę załatwiać z nim. Będzie mieszkał na plebani.
  14. Solenizantom bieżącego tygodnia składamy serdeczne życzenia błogosławieństwa Bożego.